Oszczędzanie nie zawsze musi wynikać z potrzeby odłożenia pieniędzy. Może to być element świadomego postępowania zgodnego z zasadami ekologii i dbałości o środowisko. Oszczędzanie w ogrodzie może być kwestią społecznej odpowiedzialności. Jak wdrożyć to w życie?
Oszczędzanie w ogrodzie wcale nie musi być trudne ani uciążliwe. Wypracowanie pewnych nawyków na początku może wydawać się trudne, ale pomyśl tylko: ile razy w Twoim życiu pojawiała się nowa dieta, ile postanowień noworocznych przerzucane było z roku na rok, ile karnetów na siłownię przepadało? No właśnie, wprowadzenie zmiany nie jest łatwe. Ale konsekwencja i dobry plan bez wątpienia pomogą.
Pamiętaj, że nie musisz zmieniać swojego postępowania od razu diametralnie. Nie wszyscy mają wystarczająco dużo samozaparcia, żeby zmienić swoje zachowanie o 180 stopni. Zmiana dokonana małymi kroczkami i stopniowo będzie tak samo dobra, jak nagła. A może nawet będzie trwalsza, ponieważ dasz sobie więcej czasu na zmianę przyzwyczajeń.
Oszczędzanie w ogrodzie to rewelacyjny sposób na bycie eko. Chociaż stosując się do kilku prostych zasad, zaoszczędzisz również pieniądze. Podwójna korzyść!